رئیس‌جمهور چین و نخست‌وزیر آلمان در پکن دیدار و بر توسعه روابط دوجانبه و راهبردی تأکید کردند. شی جین‌پینگ رئیس‌جمهور چین امروز (سه‌شنبه ۲۸ حمل) اعلام کرد که تا زمانی‌که پکن و برلین به یک‌دیگر احترام بگذارند و ضمن حفظ اختلاف‌ها، به دنبال یافتن زمینه‌های مشترک باشند، روابط دوجانبه آلمان و چین به‌طور پیوسته توسعه […]

رئیس‌جمهور چین و نخست‌وزیر آلمان در پکن دیدار و بر توسعه روابط دوجانبه و راهبردی تأکید کردند. شی جین‌پینگ رئیس‌جمهور چین امروز (سه‌شنبه ۲۸ حمل) اعلام کرد که تا زمانی‌که پکن و برلین به یک‌دیگر احترام بگذارند و ضمن حفظ اختلاف‌ها، به دنبال یافتن زمینه‌های مشترک باشند، روابط دوجانبه آلمان و چین به‌طور پیوسته توسعه خواهد یافت.

شی در دیدار با اولاف شولتز نخست‌وزیر آلمان در پکن گفت: «ما باید روابط دوجانبه را به‌صورت همه‌جانبه از منظر بلندمدت و راهبردی ببینیم و این روابط را توسعه دهیم».

در این حال، شی جین‌پینگ، رئیس‌جمهور چین با اشاره لزوم حل‌وفصل هرچه سریع‌تر جنگ اوکراین به‌منظور جلوگیری از تشدید بحران، پیشنهادی متشکل از چهار اصل برای احیای صلح در کی‌یف ارائه داد.

شولتز از ۱۲ اپریل در سفری رسمی به چین، در پکن به سر می‌برد. این دومین سفر وی به چین به عنوان نخست‌وزیر آلمان است. این سفر بر تجارت و روابط اقتصادی دوجانبه متمرکز است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv