فیلیپین در بحبوحه بالا گرفتن تنش‌ها در دریای جنوبی چین، حضور نظامی خود را در جزایر واقع در شرق این آبراهه افزایش می‌دهد. نیروی دریایی فیلیپین امروز (چهارشنبه ۱۸ دلو) اعلام کرد که گیلبرتو تئودورو وزیر دفاع این کشور خواستار توسعه سازه‌های بیشتر در جزایر دور دست «باتانس» (در فاصله کمتر از ۲۰۰ کیلومتری از […]

فیلیپین در بحبوحه بالا گرفتن تنش‌ها در دریای جنوبی چین، حضور نظامی خود را در جزایر واقع در شرق این آبراهه افزایش می‌دهد.

نیروی دریایی فیلیپین امروز (چهارشنبه ۱۸ دلو) اعلام کرد که گیلبرتو تئودورو وزیر دفاع این کشور خواستار توسعه سازه‌های بیشتر در جزایر دور دست «باتانس» (در فاصله کمتر از ۲۰۰ کیلومتری از تایوان) شده‌است.

وزیر دفاع فیلیپین دستور داده‌است که ارتش شمار نیروهای مستقر در شمالی‌ترین جزایر را به‌منظور تقویت قابلیت‌های دفاع سرزمینی افزایش دهد.

براساس بیانیه نیروی دریایی فیلیپین، تئودورو بیان کرد: «از سال ۲۰۲۴، سرعت عملیاتی نیروهای مسلح فیلیپین بالاتر خواهد بود».

این در حالی‌است که در ماه نوامبر ارتش‌های فیلیپین و امریکا گشت‌های مشترک در آب‌های شمالی‌ترین نقطه فیلیپین را آغاز کردند.

تئودورو در جریان بازدید از این جزایر به همراه فرماندهان نیروهای مسلح و نیروی دریایی فیلیپین گفت که جزایر باتانس «سر نیزه» کشور است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv