این نشست سه جانبه به میزبانی امانویل مکرون، رییس جمهور فرانسه، برگزار شده بود، اولاف شولتز، نخست‌وزیر آلمان تاکید کرده‌است که پس از آغاز تهاجم روسیه بر اوکراین، آلمان و شرکایش با فراهم آوری کمک‌های مالی، معاونت‌‌های بشری و تسلیحاتی از کی‌یف حمایت کرده‌اند. در همین‌حال، امانویل مکرون، رییس‌جمهور فرانسه تعهد کرد که کشورش در […]

این نشست سه جانبه به میزبانی امانویل مکرون، رییس جمهور فرانسه، برگزار شده بود،

اولاف شولتز، نخست‌وزیر آلمان تاکید کرده‌است که پس از آغاز تهاجم روسیه بر اوکراین، آلمان و شرکایش با فراهم آوری کمک‌های مالی، معاونت‌‌های بشری و تسلیحاتی از کی‌یف حمایت کرده‌اند.

در همین‌حال، امانویل مکرون، رییس‌جمهور فرانسه تعهد کرد که کشورش در مبارزه اوکراین برای پیروزی در مقابل تهاجم روسیه، کمک خواهد کرد و بر تلاش‌ها برای تحویل ‌دهی تسلیحات اصرار خواهد کرد: ″فرانسه مصمم است اوکراین را در رسیدن به پیروزی و احیای دوباره حقوق مشروع‌اش، کمک کند. پاریس به تلاش‌‌ها برای تحویل ‌دهی تسلیحات به کی‌یف ادامه خواهد داد″.

از سویی‌هم، ولادمیر زیلینسکی، رییس‌جمهور اوکراین، بار دیگر از فرانسه و آلمان خواست تا هرچه زودتر به کشورش طیاره‌‌های جنگی و تسلیحات ثقیل کمک کنند: ″هرچه زودتر اوکراین به تسلیحات ثقیل دوربرد دست‌رسی یابد، هر چه روزدتر پیلوت‌‌های ما طیاره به دست بیاورند، به همان زودی پرخاش‌گری روسیه پایان خواهد یافت و صلح به اروپا برخواهد گشت″.

هم‌چنان، ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در یک نشست مشترک خبری با وزیر خارجه امریکا فاش کرد که کشورهای ناتو پیش از این به اوکراین کمک‌های نظامی، اقتصادی، بشردوستانه و سایر انواع به ارزش ۱۲۰ میلیارد دالر ارایه کرده‌اند: ″متحدان ناتو تاکنون ۱۲۰ میلیارد دالر از جمله کمک‌های نظامی، مالی، لجستیکی و غیره به اوکراین ارایه کرده‌اند. با اشاره به اینکه ایالات متحده- کشوری بزرگ در ناتو- نقشی ضروری در این تلاش ایفا می‌کند″.

دبیرکل ناتو هم‌چنان از روسیه انتقاد می‌کند که برای صلح آمادگی نشان نمی‌دهد. وی می‌گوید که روسیه اگر بخواهد صلح تامین شود، با خروج نیروهایش از خاک اوکراین به این جنگ پایان خواهد داد: ″اما متأسفانه ما نمی‌بینیم که مسکو برای صلح آماده می‌شود، برعکس، آن‌ طور که او می‌‌گوید برای حمله جدید آماده می‌شود و به این نتیجه رسید که به همین دلیل باید به اوکراین تسلیحات بفرستیم″.

این در حالی‌است که آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا در توییتی از این دیدار با دبیرکل ناتو خبر داده و گفته که امریکا و ناتو در حمایت از اوکراین متحد هستند.