در حالی که اوکراین و همکاران غربی آن روی ضد حمله علیه نیروهای نظامی روسیه تمرکز بیشتر کرده و ادعا دارند که این ضد حمله در حال پیشروی است، مقام‌های روسیه اعلام کرده‌اند که ضد حمله اوکراین کاملا شکست خورده است. ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه می‌گوید که اوکراین در ضد حمله هیچ دستآوردی نداشته و […]

در حالی که اوکراین و همکاران غربی آن روی ضد حمله علیه نیروهای نظامی روسیه تمرکز بیشتر کرده و ادعا دارند که این ضد حمله در حال پیشروی است، مقام‌های روسیه اعلام کرده‌اند که ضد حمله اوکراین کاملا شکست خورده است.

ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه می‌گوید که اوکراین در ضد حمله هیچ دستآوردی نداشته و این ضد حمله شکست خورده است. وی افزود که نیروهای اوکراینی در این ضد حمله تلفات و خسارات زیادی را متحمل شده‌اند: ″عرضه سلاح‌های جدید به کی‌‌یف، از جمله مهمات خوشه‌‌ای و گلوله‌های حاوی اورانیوم ضعیف شده، بر وضعیت درگیری تاثیری ندارد. هیچ نتیجه‌‌ای از ضد حمله اوکراین به دست نیامده و آنها بیش از ۷۱هزار نفر تلفات داشتند، ۴۵۳ دستگاه تانک و ۱۸ هزار انواع موترهای زرهی مختلف را از دست داده‌اند.″

در این حال، وزارت خارجه امریکا اعلام کرد که رهبری این وزارت با شماری از مقام کشورهای غربی در حال مذاکراه روی تقویت سیستم دافع هوای اوکراین است. این وزارت بار دیگر حمایت امریکا از اوکراین را اعلام کرد: ″ما تعدادی از سامانه‌‌های آمریکایی را به‌عنوان بخشی از بسته کمک‌های نظامی اخیر که وزیر امور خارجه در زمان حضور خود در کی‌یف اعلام کرد، به اوکراین منتقل کردیم. اطمینان دارم که وزیر خارجه موضوع تقویت بیشتر سیستم دافع هوای اوکراین را با همتای آلمانی خود در اواخر این هفته مورد بررسی قرار خواهد داد.

از سویی دیگر سازمان ملل متحد انتقال مهمات خوشه‌ای به اوکراین را نکوهش نمود. ایزومی ناکامیتسو، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد از روسیه و اوکراین خواست که استفاده از این نوع مهمات را هرچه زودتر متوقف کنند: ″سازمان ملل گزارش‌هایی مبنی بر انتقال گلوله‌های اورانیوم ضعیف شده و مهمات خوشه‌ای به نیروهای اوکراینی را دریافت می‌‌کند، دبیرکل بارها خواستار توقف فوری استفاده از مهمات خوشه‌ای شده‌است. این بیانگر موضع او در این رابطه است که این نوع تسلیحات باید به تاریخ تبدیل شود.

این در حالی‌است که ایالات متحده امریکا به تازگی اعلام کرده است که این کشور مهمات حاوی اورانیوم ضعیف شده را برای تانک‌های ابرامز به کی‌یف خواهد فرستاد. اما این کشور ارسال مهمات خوشه‌ای به کیف را متوقف کرده‌است.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv