پس از حذف بودجه کمک مالی از بودجه موقت ایالات متحده امریکا که ظاهرا کی‌یف را ناامید کرد، اکنون مقام‌های امریکا یکی بعد دیگر، بر حمایت از اوکراین تاکید نموده و تلاش دارند تا مقام‌های کی‌یف را روحیه بدهند. انتونی بلینکین، وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا اعلام کرد که کشورش هیچ‌گاه دست از حمایت […]

پس از حذف بودجه کمک مالی از بودجه موقت ایالات متحده امریکا که ظاهرا کی‌یف را ناامید کرد، اکنون مقام‌های امریکا یکی بعد دیگر، بر حمایت از اوکراین تاکید نموده و تلاش دارند تا مقام‌های کی‌یف را روحیه بدهند.

انتونی بلینکین، وزیر امور خارجه ایالات متحده امریکا اعلام کرد که کشورش هیچ‌گاه دست از حمایت اوکراین نخواهد برداشت و اجازه نمی‌دهد تا روسیه پیروز جنگ شود. وی افزود که پیروزی روسیه امنیت تمام جهان را با خطر جدی روبه‌رو خواهد کرد. وزیر امور خارجه امریکا تاکید نمود که این کشور هیچ‌گاهی بدنبال درگیر با روسیه نبوده و کی‌یف را نیز تشویف نمی‌کند تا عملیات نظامی خارج از مرزهای خود انجام بدهد: ″از همان روز نخست جنگ اوکراین جو بایدن، رییس‌جمهوری آمریکا دو گزینه در سر داشت. نخست مطمین شدن از این مساله که ما هر چیزی که از دستمان بر بیاید برای حمایت از اوکراین انجام دهیم و کشورهای دیگر را هم برای این کار همراه خود کنیم. راه دوم اجتناب از درگیری مستقیم با روسیه بوده چون پتانسیل این درگیری جایی نیست که کسی بخواهد باشد و مکانی نیست که برای امنیت مردم آمریکا خوب باشد.

در این حال، جوبایدن، رییس‌جمهور امریکا بار دیگر از مجلس نمایندگان این کشور خواست که بودجه کمک مالی به اوکراین را در یک رای گیری جداگانه به‌تصویب برسانند: ″امید وارم که دوستانم در حزب مخالف بر تعهد خود برای حمایت از اوکراین عمل کنند. آنان گفته اند که در یک رای‌گیری جداگانه از اوکراین حمایت خوهند کرد. مابه هیج وحه نمی‌توانیم احازه دهیم که حمایت آمریکا از اوکراین مختل شود.″

این گفته‌ها در حال بیان می‌شود که وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که سیستم‌های دفاع هوایی این کشور ۳۱ هواپیمای بدون سرنشین اوکراین که قصد حمله به اهدافی در قلمرو روسیه را داشتند منهدم کرده‌اند.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv