آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا 〈یک‌شنبه،۱۹ سنبله〉 در مصاحبه با رسانه‌ها گفته است که اوکراینی‌ها به‌محض ارایه پیشنهاد مناسبی برای مذاکرات صلح، در نیمه راه حاضر به ملاقات آنان خواهند بود و ایالات متحده نیز از تمایل مقام‌های کی‌یف در این زمینه پیروی خواهد کرد: ″این مساله به اوکراینی‌ها بستگی دارد که درگیری دقیقا […]

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا 〈یک‌شنبه،۱۹ سنبله〉 در مصاحبه با رسانه‌ها گفته است که اوکراینی‌ها به‌محض ارایه پیشنهاد مناسبی برای مذاکرات صلح، در نیمه راه حاضر به ملاقات آنان خواهند بود و ایالات متحده نیز از تمایل مقام‌های کی‌یف در این زمینه پیروی خواهد کرد: ″این مساله به اوکراینی‌ها بستگی دارد که درگیری دقیقا کجا حل‌وفصل شود و مرزهای کشور کجا ترسیم شود. اگر ولادیمیر پوتین، پیشنهاد مذاکره‌ای را ارایه دهد، فکر می‌کنم اوکراینی‌ها اولین کسانی هستند که وارد میدان می‌‌شوند و ما درست پشت سر آنها خواهیم بود″.

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، پس از پایان اجلاس سران دهلی نو، تاکید کرد که بیانیه پایانی رهبران گروه بیست در بخشی که به اوکراین مربوط می‌‌شود، اگر تنها به کانادا بستگی داشت، می‌توانست بسیار قاطع‌تر باشد.

در همین‌حال، جو بایدن، رییس‌‌جمهوری امریکا در یک نشست خبری تاکید کرد که در میان شرکت ‌کنندگان در اجلاس سران گروه بیست در هند، در مورد شرایط صلح عادلانه در اوکراین درک کافی وجود دارد: ″رهبران کشورهای گروه ۲۰ در مورد نیاز به صلح عادلانه و پایدار بر اساس اصول منشور سازمان ملل متحد و احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی به توافق رسیدند″.

این در حالی‌است که امانوئل ماکرون، رییس‌جمهوری فرانسه در یک نشست خبری اعلام کرد که نشست سران گروه بیست جایی نیست که در آن پیشرفتی در راه حل دیپلماتیک درگیری اوکراین حاصل شود.به باور رهبر فرانسه، در نشست گروه بیست نباید انتظار راه حل دیپلماتیک برای یک مناقشه نظامی را داشت. همچنان رییس‌جمهور آلمان نیز گفته است که این به اوکراین بستگی دارد که چه زمانی با روسیه صلح کند.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv