در ادامه دیدارهای مقام‌های اوکراینی با مقام‌های غربی، شب یک‌شنبه رییس ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین با شماری از جنرالان ناتو در مرز پولند دیدار کرده‌است. میخائیل پودولیاک مشاور رییس‌جمهور اوکراین ضمن تایید این خبر گفته است که ریس ستاد نیروهای مسلح این کشور در این دیدار روی تامین نیازهای نظامی سربازان اوکراینی در خط […]

در ادامه دیدارهای مقام‌های اوکراینی با مقام‌های غربی، شب یک‌شنبه رییس ستاد کل نیروهای مسلح اوکراین با شماری از جنرالان ناتو در مرز پولند دیدار کرده‌است.

میخائیل پودولیاک مشاور رییس‌جمهور اوکراین ضمن تایید این خبر گفته است که ریس ستاد نیروهای مسلح این کشور در این دیدار روی تامین نیازهای نظامی سربازان اوکراینی در خط مقدم نبرد، از جمله موشک‌های دور برد گفت‌وگو کرده‌است: ″این یک نشست محرمانه بود. به طور کلی، زالوژنی تقریباً هر روز به طور فعال با نمایندگان وزارتخانه‌های دفاع و ستادهای کل شرکای غربی ما ارتباط برقرار می‌ کند. ما باید به شرکای خود توضیح دهیم که به چه چیزی نیاز داریم، آیا می‌توانیم روی موشک‌های دوربرد اضافی، موترهای زرهی وسیستم های دافع هوا حساب کنیم یا خیر″.

در این حال، وزیرامور خارجه هنگری برختم جنگ و تامین هرچی زودتر صلح در اوکراین تاکید می‌کند. پیتر سییارتو گفته است که کشورش به همین هدف به اوکراین صلاح صادر نمی‌کند چون ادامه جنگ به‌نفع هیچ کشوری نیست. وی افزوده که سیاست تحریمی غرب علیه روسیه شکست خورده و رهبران غربی قادر به پذیرفتن این موضوع نیستند: ″جنگ در کشورهمسایه ما جریان دارد، بنا اوضاع برای ما خیلی حساس است، ما می‌خواهیم این جنگ هرچی زودتر به پایان برسد و صلح به اوکراین برگردد. فرانسه و دیگر کشورهای غربی این حس را ندارند چون بسیار دور هستند به همین هدف سلاح و مهمات ارسال می‌کنند.″

از سوی دیگر وزارت دفاع روسیه از منهدم کردن دو هواپیمای بدون سرنسین اوکراینی در آسمان مسکو خبرداده می‌دهد. این وزارت گفته است در این رویداد به کسی آسیب نرسیده است. گفتنی‌است که در روزهای اخبر حملات هواپیمای بدون سرنشین اوکراین به روسیه افزایش یافته است. روز شنبه نیز دو فروند هواپیمای بدون سرنشین اواکرینی از سوی سیستم دافع هوای روسیه منهدم شده بود.