الهام علی‌اف رئیس‌جمهوری آذربایجان اعلام کرد که کشورش بیش از همیشه به توافق صلح با ارمنستان، نزدیک شده‌است. به گزارش خبرگزاری رویترز، الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان، ‌پس از دیدار با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو در باکو گفت: «امروز در مرحله فعال مذاکرات صلح با ارمنستان قرار دارند». بر اساس متنی که در وب سایت ناتو منتشر شده‌است، استولتنبرگ ضمن […]

الهام علی‌اف رئیس‌جمهوری آذربایجان اعلام کرد که کشورش بیش از همیشه به توافق صلح با ارمنستان، نزدیک شده‌است. به گزارش خبرگزاری رویترز، الهام علی‌اف، رئیس‌جمهوری آذربایجان، ‌پس از دیدار با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو در باکو گفت: «امروز در مرحله فعال مذاکرات صلح با ارمنستان قرار دارند».

بر اساس متنی که در وب سایت ناتو منتشر شده‌است، استولتنبرگ ضمن استقبال از سخنان علی‌اف خواستار استفاده از این فرصت برای دست‌یابی به صلح پایدار با ارمنستان شد.

در ماه دسامبر، همسایگان قفقاز جنوبی بیانیه مشترکی صادر و اعلام کردند که خواستار دست‌یابی به توافق صلح هستند. از آن پس مذاکرات متعددی از جمله مذاکرات ۲ روزه در برلین در ماه فبروری انجام شده‌است.

یک مقام ارشد ارمنستان پیشتر اعلام کرد که این کشور در صورتی که باکو از اراده سیاسی لازم برخوردار باشد، آماده امضای توافقنامه صلح با جمهوری آذربایجان است.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv