سید ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور ایران، می‌گوید که کشورش در شکل نظم نوین جهانی یکی از بازیگران اصلی است و جایگاهی مهم دارد. به گفته وی، جریان مقاومت در منطقه با نام ایران گره خورده است. وی کشورش را مرکز انرژی و اتصالات خواند و عضویت این کشور در سازمان بریکس را با اهمیت خواند. رییس‌جمهور […]

سید ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور ایران، می‌گوید که کشورش در شکل نظم نوین جهانی یکی از بازیگران اصلی است و جایگاهی مهم دارد. به گفته وی، جریان مقاومت در منطقه با نام ایران گره خورده است. وی کشورش را مرکز انرژی و اتصالات خواند و عضویت این کشور در سازمان بریکس را با اهمیت خواند.

رییس‌جمهور ایران بار دیگر نسبت به ‌تحریم‌ها علیه کشور انتقاد کرد و گفت که پول‌های آزادشده در کوریای جنوبی متعلق به ایران است که به گونه ظالمانه بلوکه شده بود. وی همچنان تاکید کرد که کشورش از این مقدار پول در جهت رفع نیازها هزینه می‌کند.

وی بار دیگر غرب را به دامن با اختلافات در میان مردم این کشور متهم کرد و گفت که در پشت اعتراض‌های ایران دست‌های پیدا و پنهان امریکا و این کشور جنگ ترکیبی را علیه ایران به راه انداخت که ناکام شد.

در همین‌حال، حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران به دعوت انجمن آسیایی، متشکل از برخی صاحب ‌نظران، سفرا و دیپلمات‌های بازنشسته امریکایی، رفتار امریکا در قبال ایران را نمونه چندگانگی رفتاری و تفاوت بنیادین در گفتار و رفتار کاخ سفید دانست و گفت که گفتار و رفتار دولت آمریکا در قبال ایران همواره متناقض بوده است.

این در حالی‌است که سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه درباره از سرگیری مذاکرات برجام گفت که بررسی الزامات مربوط به برنامه موشکی ایران ربطی به‌برنامه هسته‌‌ای ایران ندارد و صرفا با هدف رسیدن به مصالحه در قطع‌نامه گنجانده شد.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv