سیدابراهیم ریسی، رییس‌جمهور ایران روز سه‌شنبه طی سخنرانی در هتادوهشتمین مجموعه سازمان ملل، توهین به‌مقدسات اسلامی از جمله بی‌احترامی در برابر قرانکریم در دوکشور اروپایی را محکوم نموده و خواهان توقف این عمل فجیع شد. وی در این سخنرانی به‌اعتراضات سال گذشته در این کشور اشاره نمود و افزود که این اعتراضات از سوی شماری […]

سیدابراهیم ریسی، رییس‌جمهور ایران روز سه‌شنبه طی سخنرانی در هتادوهشتمین مجموعه سازمان ملل، توهین به‌مقدسات اسلامی از جمله بی‌احترامی در برابر قرانکریم در دوکشور اروپایی را محکوم نموده و خواهان توقف این عمل فجیع شد.

وی در این سخنرانی به‌اعتراضات سال گذشته در این کشور اشاره نمود و افزود که این اعتراضات از سوی شماری از کشورهای غربی راه اندازی شده بود. وی تاکید نمود که این کشورهای محاسبات اشتباهی داشته اند و قدرت ملت ایران را نادیده گرفته بود. وی اظهارات مقام‌های امریکا در مورد نقض خقوق زنان در ایران را محکوم نمود و مقام‌های امریکایی ناقضین اصلی حقوق‌بشتر خواند.

رییس ایران بار دیگر با تاکید بر اینکه سلاح هسته‌ای هیچ جایگاهی در دکترین دفاعی جمهوری اسلامی ایران ندارد و افزود که فعالیت‌های هسته این کشور کامل صلح‌آمیز بوده و گزارش های سازمان جهانی انرژی اتمی هم تایید کننده آن است.

وی گزارش‌ها در مورد حمایت نظامی ایران از روسیه در برابر اوکراین را کاملا اشتباه و بی‌اساس خواند و افزود که ایران هیچ‌گونه سلاح برای استفاده در اوکراین در اختیار روسیه قرار نداده است.

ابراهیم رییسی، رژیم اسراییل را یک کشور جنگ طلب در منطقه خواند و افزود که این رژیم سال‌ها است که حقوق ملت مظلوم فلسطین را نقض نموده و مردم این کشور را بی‌گناه به‌شهادت می‌رساند.

این گفته‌ها در حال بیان می‌شود که جوبایدن، ریس‌جمهور امریکا در سخنرانی خود، مقام‌های جمهوری اسلامی را به‌نقض حقوق‌بشر، خصوصا حقوق زنان متهم نمود.