مقام‌های اوکراینی از نیاز این کشور به انواع سلاح‌‌های دوربرد برای نیروهای مسلح خبر داد. آنان معتقداند که این امر می‌تواند نیاز به نیروی انسانی را کاهش داده و تلفات در میدان نبرد را کاهش دهد. ولادیمیر زلنسکی، رییس‌جمهور این کشور در نشستی، از مقام‌های امریکایی و اروپایی خواست که هرچه زود موشک‌های دوربرد و […]

مقام‌های اوکراینی از نیاز این کشور به انواع سلاح‌‌های دوربرد برای نیروهای مسلح خبر داد.

آنان معتقداند که این امر می‌تواند نیاز به نیروی انسانی را کاهش داده و تلفات در میدان نبرد را کاهش دهد. ولادیمیر زلنسکی، رییس‌جمهور این کشور در نشستی، از مقام‌های امریکایی و اروپایی خواست که هرچه زود موشک‌های دوربرد و هواپیماهای نظامی بیشرفته به‌کی‌یف بفرستند. وی تاکید کرد که این موضوع سبب کاهش تلفات نظامیان این کشور خواهد شد. وی پذیرفت که روسیه در آسمان برتری خاصی دارد و این موضوع سبب شده که ضدحمله این کشور به کندی پیش برود: ″تأثیر خاصی از سلاح‌های خاص وجود دارد. هرچه قدرتمندتر و دوربردتر باشد، ضد حمله سریعتر پیش می رود. ما در آسمان حضوری قدرتمندی نداریم، اما روسیه از این لحاظ بر ما برتری دارد و این مساله است که ضد حمله ما را متوقف کرده است.

در این‌حال، واسیلی نبنزیا، نماینده دایم روسیه در سازمان ملل متحد در نشست شورای امنیت اعلام کرد که بیشتر اوکراینی‌‌ها به‌خوبی می‌‌دانند که تهدید واقعی برای آنان نه از جانب روسیه، بلکه ناشی از سیاست‌های جنایتکارانه مقام‌های کی‌یف است. وی افزود که کشورهای اروپایی نیز پناهجویان اوکراینی را که به سن سربازی رسیده‌اند به کی‌یف تسلیم می‌دهند و این عمل خلاف اصول انسانی است: ″واقعیت این است که ناتو در حال اجرای یک جنگ ترکیبی در خاک اوکراین با روسیه تا آخرین فرد اوکراینی است و اوکراینی ‌ها پس از عملیات ضد حمله ناموفق، در حال حاضر به آخر خط رسیده اند و دیگر نمی‌خواهند قربانی شوند. طبق اطلاعات رسیده، نیروهای نظامی اوکراینی در تلاش هستند تا هر کسی را در جاده ها دستگیر کرده و به جبهه بفرستند.

این در حالی‌است که وزارت دفاع روسیه روز جمعه گزارش داد که سه هواپیمای بدون سرنشین اوکراینی توسط سیستم دافع هوای این کشور بر فراز منطقه بریانسک منهدم شدند. به گفته الکساندر بوگماز، فرماندار منطقه بریانسک، بر اثر سقوط قطعات یکی از هواپیماها، یک مرکز صنعتی در این شهر آتش گرفت. این حادثه تلفات جانی نداشت.