شی جین پینگ رئیس‌جمهور چین در دیدار با چارلز میشل رئیس شورای اروپا و اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا، ‌تأکید کرد که روابط پکن و بروکسل برای صلح، ثبات و رفاه جهانی، ضروری است. شی جین پینگ رئیس‌جمهور چین روز (پنجشنبه، ۱۶ قوس) در این دیدار خواستار گسترش همکاری‌های سودمند، اعتماد سیاسی، رایزنی‌های […]

شی جین پینگ رئیس‌جمهور چین در دیدار با چارلز میشل رئیس شورای اروپا و اورسولا فون در لاین رئیس کمیسیون اروپا، ‌تأکید کرد که روابط پکن و بروکسل برای صلح، ثبات و رفاه جهانی، ضروری است.

شی جین پینگ رئیس‌جمهور چین روز (پنجشنبه، ۱۶ قوس) در این دیدار خواستار گسترش همکاری‌های سودمند، اعتماد سیاسی، رایزنی‌های دولتی و تشکیل نشست‌های راهبردی بین پکن و بروکسل شد.

وی گفت که گفت‌وگوهای چین و اتحادیه اروپا در زمینه‌های راهبردی، اقتصادی و تجاری، فناوری سبز و دیجیتال در طول این چند ماه گذشته نتایج خوبی به‌همراه داشته‌است. شی با اشاره به این‌که توسعه روابط پکن و بروکسل از شتاب خوبی برخوردار است، ‌تأکید کرد که دو طرف باید در همین راستا تلاش کنند.

رئیس‌جمهور چین اذعان کرد که روابط پکن و اروپا برای صلح، ثبات و رفاه جهانی یک امر ضروری است و برای گسترش ثبات و انگیزه، نیاز به حمایت جهانی دارد.

در این حال میشل و فون در لاین هم در این نشست ‌تأکید کردند که اتحادیه اروپا و چین به‌عنوان دو نیروی اصلی در جهان، شرکای مهم اقتصادی و تجاری یک‌دیگر هستند و زمینه‌های همکاری گسترده‌ای دارند. نمایندگان اتحادیه اروپا خاطرنشان کردند که بروکسل اهمیت زیادی نسبت به روابط با پکن قائل است و تمایل به توسعه روابط بلندمدت، باثبات، قابل پیش‌بینی و پایدار با چین دارد.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv