سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، می‌‌گوید که فرمول صلح ولادیمیر زلنسکی، رییس‌‌جمهور اوکراین، قابل قبول نیست. لاوروف در یک نشست خبری پس از سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت با آنکه غرب فرمول صلح زلنسکی را تنها مبنای صلح در اوکراین می‌داند، اما این فرمول برای مسکو قابل قبول نیست: ″ما با […]

سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، می‌‌گوید که فرمول صلح ولادیمیر زلنسکی، رییس‌‌جمهور اوکراین، قابل قبول نیست.

لاوروف در یک نشست خبری پس از سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت با آنکه غرب فرمول صلح زلنسکی را تنها مبنای صلح در اوکراین می‌داند، اما این فرمول برای مسکو قابل قبول نیست:ما با یک واقعیت زشت مواجه هستیم و آن هم این است که زلنسکی و همه کسانی که او را از واشنگتن، لندن و بروکسل رهبری می‌کنند، قاطعانه با یک صدا می‌گویند، هیچ مبنای دیگری برای صلح به جز فرمول زلنسکی وجود ندارد. این فرمول مطلقاً قابل تحقق نیست.

در همین‌حال، سید ابراهیم رییسی، رییس‌جمهور ایران در گفت‌وگو با یک شبکه روسی تاکید کرد که باید بحران اوکراین و تنش‌‌ها میان روسیه و این کشور از طریق سیاسی و مذاکره حل شود. وی ارسال سلاح به یک طرف جنگ را کمک به تداوم آن و نه کمک به صلح دانست و اعلام کرد ایران به تلاش‌‌ها برای کمک به آتش‌بس و بازگشت طرفین به میز مذاکره ادامه می‌‌دهد.

آقای رییسی تاکید کرد که ایران و روسیه در حوزه‌های مختلف روابط خوب دارد و این روابط روزبه‌روز توسعه پیدا می‌‎کند. وی تاکید کرد که این جنگ، روابط بین ایران و روسیه را کاهش نمی‌دهد و دو کشور اراده بر افزایش ارتباطات است.

از سویی‌هم، فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان در سخنرانی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد که کشورش باور دارد که باید نبرد در اوکراین به‌گونه مسالمت‌آمیز حل شود: ″عربستان سعودی باور دارد که برای پایان یافتن بحران روسیه و اوکراین و حل وفصل اختلافات به شکل مسالمت‌آمیز باید، این نبرد در چارچوب احترام به قوانین بین‌المللی حل شود″.

این در حالی‌است که پیشتر جوزپ بورل، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که این اتحادیه به جز طرح صلح زلنسکی هیچ پیشنهاد دیگری را برای حل بحران اوکراین بررسی نخواهد کرد.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv