فرحان حق معاون سخن‌گوی سازمان ملل متحد، در خصوص همکاری ایران و آژانس تاکید کرده‌است که این سازمان از هر گونه همکاری میان ایران و آژانس استقبال می‌کند. معاون سخن‌گوی سازمان ملل متحد هم‌چنان تاکید می‌کند که این سازمان باید شاهد ادامه پیشرفت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و کار آن با ایران باشند. این درحالی‌است […]

فرحان حق معاون سخن‌گوی سازمان ملل متحد، در خصوص همکاری ایران و آژانس تاکید کرده‌است که این سازمان از هر گونه همکاری میان ایران و آژانس استقبال می‌کند.

معاون سخن‌گوی سازمان ملل متحد هم‌چنان تاکید می‌کند که این سازمان باید شاهد ادامه پیشرفت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و کار آن با ایران باشند. این درحالی‌است که مدیرکل آژانس در سفر به تهران دیدارش با مقام‌های ایران را سازنده خوانده‌است. هم‌چنان ایران بارها اعلام کرده که در همکاری با آژانس متعهد است.

فرحان حق، معاون سخن‌گوی سازمان ملل متحد 〈چهارشنبه، ۱۷ حوت〉 در نشست خبری در خصوص سفر گروسی به‌تهران و تعهدات صورت گرفته تاکید کرد که باید شاهد ادامه پیشرفت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و کار آن با ایران باشند. وی تاکید می‌کند که این سازمان می‌خواهد که ایران به همکاری ادامه دهد: ″ما قطعا از هرگونه همکاری بین دولت ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی استقبال می‌کنیم. همانطور که می‌‌دانید، ما بارها آن‌‌ها را به همکاری نزدیک با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تشویق کرده‌ایم و مطمینا، ما از آنها می‌خواهیم که به تعهداتی که در قبال آژانس بین‌المللی انرژی اتمی داده شده‌است، عمل کنند″.

وی هم‌چنان در پاسخ به‌پرسشی مبنی بر مثبت بودن همکاری‌های ایران و آژانس تاکید کرد که این سازمان باید گواه پیشرفت ادامه کار ایران و سازمان انرژی اتمی باشد: ″ما باید شاهد ادامه پیشرفت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و کار آن‌ ها با ایران باشیم. اما ما می‌خواهیم ایران به همکاری ادامه دهد. این بخش مهمی برای اطمینان از رفع کامل نگرانی‌‌ها در مورد برنامه هسته‌‌ای ایران است″.

این در حالی‌است که رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در سفر به تهران و دیدار و مذاکره با مقام‌های عالی ‌رتبه این کشور، گفت‌وگوهای با ایران را سازنده توصیف کرده بود.