معاون وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد که در صورت اقدامات ماجراجویانه متحدان سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، درگیری اوکراین می‌تواند به خارج از این کشور گسترش یابد. الکساندر گروشکو در مصاحبه خبرگزاری اسپوتنیک گفت که اظهارات امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه درباره احتمال اعزام نیروی فرانسوی به اوکراین به‌ویژه در شرایط تشدید تنش‌های نظامی و […]

معاون وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد که در صورت اقدامات ماجراجویانه متحدان سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، درگیری اوکراین می‌تواند به خارج از این کشور گسترش یابد. الکساندر گروشکو در مصاحبه خبرگزاری اسپوتنیک گفت که اظهارات امانوئل مکرون رئیس‌جمهور فرانسه درباره احتمال اعزام نیروی فرانسوی به اوکراین به‌ویژه در شرایط تشدید تنش‌های نظامی و سیاسی در اروپا غیرقابل قبول است.

وی ادامه داد: «وزارت امور خارجه روسیه بارها درباره اظهارات اخیر رئیس‌جمهور فرانسه در خصوص امکان اعزام نیروی نظامی کشورهای عضو ائتلاف ناتو به منطقه مورد مخاصمه اظهار نظر کرده است».

این مقام روس افزود: «بی‌تردید چنین اظهاراتی، آمادگی برای دنبال کردن مسیر تشدید تنش‌ها را آن هم در شرایطی نشان می‌دهد که غرب با شکست راهبردی در جنگ مواجه است». گروشکو با این حال تأکید کرد که کشورش قصد درگیری نظامی با ناتو و هیچ‌یک از اعضای این ائتلاف را ندارد.

معاون وزیر امور خارجه روسیه همچنین تأکید کرد تا وقتی که ناتو روسیه را یک تهدید مستقیم قلم‌داد می‌کند امکان بحث درباره توافقات امنیتی با غرب وجود ندارد.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv