نخست‌وزیر فنلاند که کشورش به‌تازگی به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) پیوسته اعلام کرد لزومی ندارد که هلسینکی در خاک خود از تسلیحات هسته‌ای امریکا میزبانی کند. به گزارش خبرگزاری تاس، پِتِری اورپو، نخست‌وزیر فنلاند در واکنش به استقرار تسلیحات اتمی امریکا در چندین کشور ناتو گفت که لزومی ندارد هلسینکی نیز در خاک خود از […]

نخست‌وزیر فنلاند که کشورش به‌تازگی به سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) پیوسته اعلام کرد لزومی ندارد که هلسینکی در خاک خود از تسلیحات هسته‌ای امریکا میزبانی کند.

به گزارش خبرگزاری تاس، پِتِری اورپو، نخست‌وزیر فنلاند در واکنش به استقرار تسلیحات اتمی امریکا در چندین کشور ناتو گفت که لزومی ندارد هلسینکی نیز در خاک خود از تسلیحات هسته‌ای امریکا میزبانی کند.

اورپو در گفت‌وگو با یک روزنامه لهستانی(Rzeczpospolita) گفت: «استقرار تسلیحات هسته‌ای امریکا در فنلاند، ضرورتی ندارد چون ناتو به تنهایی بازدارندگی هسته‌ای ایجاد می‌کند».

وی با یادآوری این موضوع که تسلیحات اتمی امریکا همین حالا در چندین کشور اروپایی مستقر شده‌است، گفت که استقرار سلاح در همین کشورها برای حصول اطمینان از امنیت ناتو کفایت می‌کند.

نخست‌وزیر فنلاند همچنین افزود: «با این حال، هلسینکی برای مشارکت در ایجاد بازدارندگی مقابل (تهدیدهای احتمالی علیه ناتو) با تسلیحات متعارف آمادگی دارد».

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv