کوریای شمالی در مورد عواقب برگزاری تمرین‌های نظامی گسترده امریکا و کوریای جنوبی که در هفته جاری آغاز شده‌است، هشدار داد. یک سخنگوی وزارت دفاع کوریای شمالی امروز (سه‌شنبه ۱۵ حوت) اعلام کرد که ارتش پیونگ‌یانگ به شدت رزمایش نظامی بی‌پروای امریکا و کوریای جنوبی را محکوم می‌کند و به آنها هشدار می‌دهد که اقدام‌های […]

کوریای شمالی در مورد عواقب برگزاری تمرین‌های نظامی گسترده امریکا و کوریای جنوبی که در هفته جاری آغاز شده‌است، هشدار داد.

یک سخنگوی وزارت دفاع کوریای شمالی امروز (سه‌شنبه ۱۵ حوت) اعلام کرد که ارتش پیونگ‌یانگ به شدت رزمایش نظامی بی‌پروای امریکا و کوریای جنوبی را محکوم می‌کند و به آنها هشدار می‌دهد که اقدام‌های منجر به بی‌ثباتی و تحریک بیشتر را متوقف کنند.

امریکا و کوریای جنوبی روز (دوشنبه ۱۴ حوت) رزمایش نظامی سالانه خود را با دو برابر نیروی حاضر در رزمایش سال ۲۰۲۳ آغاز کردند تا به گفته آنها آمادگی خود را برای پاسخ به تهدیدهای هسته‌ای از سوی کوریای شمالی افزایش دهند.

دو کشور اعلام کردند که رزمایش «سپر آزادی»، ۴۸ تمرین میدانی و همچنین رهگیری موشک، بمباران، تهاجم هوایی و تمرین با گلوله واقعی را شامل می‌شود.

سخنگوی وزارت دفاع کوریای شمالی در ادامه تاکید کرد:«امریکا و کوریای جنوبی هزینه گزافی را برای انتخاب اشتباهشان پرداخت خواهند کرد و هر لحظه باعث نگرانی امنیتی آنها در سطح جدی می‌شود».

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv