بر اثر حمله نظامیان رژیم اسراییل بر اردوگاه جنین و شهرک حوسان در فلسطین شش تن به‌شهادت رسیدند. وزارت صحت فلسطین اعلام کرد که در این حملات بیش از ۹۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند. در این حال، جنبش اسلامی حماس حمله به‌اردوگاه جنین را محکوم کرده و تاکید کرده‌است که انتقام خون شهدا را خواهند […]

بر اثر حمله نظامیان رژیم اسراییل بر اردوگاه جنین و شهرک حوسان در فلسطین شش تن به‌شهادت رسیدند.

وزارت صحت فلسطین اعلام کرد که در این حملات بیش از ۹۰ تن دیگر زخم برداشته‌اند. در این حال، جنبش اسلامی حماس حمله به‌اردوگاه جنین را محکوم کرده و تاکید کرده‌است که انتقام خون شهدا را خواهند گرفت. همچنان اتحادیه عرب حمله نظامیان رژیم اسراییل به اردوگاه‌های فلسطینیان را نقض قوانین بین‌الملل و تداوم جنگ بی‌پایان علیه دولت، ملت و مقدسات فلسطینیان خوانده‌‎است.

در ادامه حملات نیروهای رژیم اسراییل علیه ملت فلسطین، نظامیان این رژیم روز 〈دوشنبه، ۲۹ جوزا〉 بر اردوگاه جنین با سلاح‌ها سبک و سنگین حمله کرده‌اند که با مقاومت شدید گروهای مقاومت فلسطین روبه‌رو شد. وزارت صحت فلسطین اعلام کرد که بر اثر این حمله نزدیک به ۱۰۰ فلسطینی شهید و زخمی شده‌اند. به‌گفته این وزارتف در این حمله پنج فلسطینی به‌شمول یک کودک به‌ضرب گلوله‌های نظامیان رژیم اسراییل به‌شهادت رسیده‌اند.

در این حال، گروه‌های مقاومت فلسطینی این حمله را به‌شدت محکوم کرده‌اند. حازم قاسم، سخنگوی جنبش حماس حمله به اردوگاه جنین را تجاوز آشکار به‌تمام مردم فلسطین خواند و بر ایستادگی و مقاومت در برابر نظامیان رژیم اسراییل تاکید کرد.

جنبش آزادیبخش فلسطین نیز حمله به‌اردوگاه جنین را تلاش برای سرکوب مقاومت برحق مردم فلسطین خواند و تاکید کرد که رژیم اسراییل با این جنایت‌ها نمی‌تواند اراده ملت و دولت فلسطین را برای رسیدن به آزادی تضعیف کند: ″درگیری جنین نشان داد که مقاومت در کرانه باختری همچنان وجود دارد و نمی‌تواند متوقف شود. جوانان فلسطینی با وجود تلاش‌های اشغال‌گران صهیونیستی برای شکستن این مقاومت از طریق ترور، دست‌گیری و تهدید، به‌عملیات و مقاومت خود ادامه خواهند داد.″

سخنگوی جنبش آزدیبخش ملی فلسطین می‌گوید: ″آنچه در جنین اتفاق می‌افتد، جنگی آشکار علیه مردم فلسطین است تا دولت تروریستی نتانیاهو، کرانه باختری را کنترل کند. هدف مردم فلسطین ایجاد یک کشور فلسطینی با پایتختی بیت‌ المقدس است، مردم ما از این آرمان خود دست برنخواهند داشت و به مبارزه خود ادامه می‌دهند.″

اتحادیه عرب هم تجاوز نظامیان رژیم اسراییل به اردوگاه جنین را محکوم کرده‌است. سعید ابوعلی، دستیار دبیرکل اتحادیه عرب در امور فلسطین گفته است که تجاوز نظامیان اسراییل به جنین، در تداوم جنگ بی‌‌پایان علیه ملت، کشور و مقدسات فلسطین صورت گرفت: ″یورش به اردوگاه جنین نقض قوانین، پیمان‌ها و قطع‌نامه‌‌های بین‌المللی و رویارویی با اراده جامعه جهانی است. بدون شک این یورش به تضعیف تمامی فرصت‌های تحقق صلح خواهد انجامید.

گفتی‌است که بر اثر مقاومت جوانان فلسطینی و درگیری با نظامیان رژیم اسراییل، هفت نظامی اسراییلی زخمی شدند. مقام‌های رژیم اسراییل سطح این جراحات را شدید و متوسط بیان کرده‌است.