ارتش رژیم اسراییل بامداد امروز حمله زمینی و هوایی گسترده‌‌ای را به جنین در کرانه باختری آغاز کرد که با مقاومت مبارزان فلسطینی مواجه شد. وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که درپی این حمله چهار فلسطینی به‌شهادت رسیدند و ۳۰ تن دیگر زخمی شدند. رسانه‌های فلسطین اعلام کردند که ارتش اسراییل در این حمله، بیش […]

ارتش رژیم اسراییل بامداد امروز حمله زمینی و هوایی گسترده‌‌ای را به جنین در کرانه باختری آغاز کرد که با مقاومت مبارزان فلسطینی مواجه شد.

وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که درپی این حمله چهار فلسطینی به‌شهادت رسیدند و ۳۰ تن دیگر زخمی شدند. رسانه‌های فلسطین اعلام کردند که ارتش اسراییل در این حمله، بیش از ۳۰ حمله هوایی با پهپاد و بالگرد انجام شده‌است. جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس در واکنش به‌این حمله  اعلام کرد که این حمله  شکست خواهد خورد و به اهدافش نخواهد رسید.

ارتش رژیم اسراییل پس از گذشت چند هفته از گزارش‌های خبری و اطلاعاتی مبنی بر احتمال حمله گسترده به کرانه باختری، بامداد روز دوشنبه حمله گسترده را به‌جنین واقع در کرانه باختری آغاز کرد و از زمین و هوا، به این شهر و اردوگاه آن یورش برد. رسانه‌های رژیم اسراییل گزارش دادند که بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر این رژیم شخصا بر روند این حمله نظارت می‌کند. این حمله با مقاومت مبارزان فلسطینی مواجه شده‌است.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین در نخستین واکنش به این حمله گفته است که مقاومت هرگز تسلیم نخواهد شد و همه گزینه‌‌ها برای هدف قرار دادن دشمن روی میز بوده و محدودیتی وجود ندارد. اسماعیل هنیه، رییس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس فلسطینیان ساکن کرانه باختری را به حمایت از جنین و دفاع از ساکنان آن برای به شکست کشاندن توطیه رژیم اسراییل علیه این شهر فراخواند: ″خونی که در جنین ریخته می‌‌شود، ماهیت پاسخ ما در مرحله بعدی را در تمامی زمینه‌‌ها و عرصه‌ها مشخص خواهد کرد. ملت و مقاومت فلسطین در تمامی مناطق حضور خود می‌ دانند که این جنایت وحشیانه را چگونه پاسخ گوین″.

در همین‌حال، محمد شلح رهبر جنبش جهاد اسلامی تاکید کرد که مقاومت فلسطین در کنار ارتش سوریه در مقابل تجاوزات رژیم اسراییل ایستاده است:این موضع واقعی سوریه است که موضع استواری در مقاومت و در برابر دشمن صهیونیستی است. مردم فلسطین در مقابل این تجاوزات اسراییلی در کنار سوریه خواهند ایستاد و در همه چیز کوچک و بزرگ در برابر آن مقاومت خواهند کرد″.

از سویی‌هم، نیروهای رژیم اسراییل به‌خانه شیخ عکرمه صبری رییس کمیسیون عالی اسلامی بیت‌المقدس و خطیب مسجد‌الاقصی یورش بردند و او را به مدت یک ماه ممنوع‌الخروج کردند:این ممنوعیت به تحریک گروه‌‌های یهودی افراطی صورت می‌گیرد که شریک دولت اسراییل شده‌‌اند و از طریق تحریک سعی در پیگرد من دارند.″

این در حالی‌است که سخنگوی ارتش رژیم اسراییل گفته که در این حمله زیرساخت‌ها، مقرها و اتاق‌های عملیات گروه‌های فلسطینی را منهدم و  سلاح‌ زیادی به دست آورده‌اند.