به‌دنبال اقدام روسیه مبنی بر وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید نظارت کمیته کارشناسان این نهاد بر تحریم‌های بین‌المللی علیه پیونگ‌یانگ، امریکا و کوریای جنوبی واکنش تندی نشان دادند. وزارت خارجه کوریای جنوبی تصمیم روسیه را به‌عنوان عضو دائم شورای امنیت، غیرمسئولانه توصیف کرد. امریکا وتوی روسیه را تلاشی منفعت‌طلبانه با هدف سرپوش […]

به‌دنبال اقدام روسیه مبنی بر وتوی قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برای تمدید نظارت کمیته کارشناسان این نهاد بر تحریم‌های بین‌المللی علیه پیونگ‌یانگ، امریکا و کوریای جنوبی واکنش تندی نشان دادند. وزارت خارجه کوریای جنوبی تصمیم روسیه را به‌عنوان عضو دائم شورای امنیت، غیرمسئولانه توصیف کرد.

امریکا وتوی روسیه را تلاشی منفعت‌طلبانه با هدف سرپوش گذاشتن بر گزارش‌های مرتبط با همدستی مسکو با کوریای شمالی خواند.

متی میلر، سخنگوی وزارت خارجه امریکا مدعی شد که روسیه با اقداماتش به شکلی منفعت‌طلبانه به‌دنبال تضعیف صلح و امنیت بین‌المللی است و تمام این اقدامات با هدف پیشبرد دادوستد فاسدی است که مسکو با کوریای شمالی آغاز کرده‌است.

دیمیتری کولبا، وزیر خارجه اوکراین نیز در شبکه‌های اجتماعی، این اقدام روسیه را «اقرار به جرم» توصیف کرده‌است. در ماه‌های اخیر اتهاماتی علیه پیونگ‌یانگ مبنی بر کمک به مسکو در جنگ با کی‌یف مطرح شده است. مسکو و پیونگ‌یانگ اتهامات همکاری و تبادل تسلیحات را قویاً رد کرده‌اند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv