جان کربی در سخنانی با ادعای این‌که واشنگتن به‌دنبال جنگ با ایران و یا جنگ گسترده در منطقه نیست گفت: «امریکا اعتمادی به بیانیه گروه کتائب حزب‌الله ندارد و به‌شیوه مناسب به حملات پاسخ خواهد داد». جان کربی، سخنگوی شورای عالی امنیت ملی امریکا در سخنانی در جمع خبرنگاران گفت که رئیس‌جمهور، جو بایدن در حال […]

جان کربی در سخنانی با ادعای این‌که واشنگتن به‌دنبال جنگ با ایران و یا جنگ گسترده در منطقه نیست گفت: «امریکا اعتمادی به بیانیه گروه کتائب حزب‌الله ندارد و به‌شیوه مناسب به حملات پاسخ خواهد داد».

جان کربی، سخنگوی شورای عالی امنیت ملی امریکا در سخنانی در جمع خبرنگاران گفت که رئیس‌جمهور، جو بایدن در حال بررسی گزینه‌های تلافی‌جویانه برای حمله است.

بایدن گفته این پاسخ به یک‌باره نخواهد بود. کربی در واکنش به بیانیه گروه کتائب حزب الله عراق مبنی بر تعلیق عملیات نظامی و امنیتی علیه نیروهای اشغال‌گر به‌منظور جلوگیری از تنگنا قرار دادن دولت عراق را رد کرد.

وی مدعی شد که این گروه به‌تنهایی در این حمله دخیل نبوده‌است.

کتائب حزب‌الله عراق روز گذشته خبر داده بود که عملیات نظامی و امنیتی خود علیه نیروهای امریکایی را برای جلوگیری از در تنگنا قرار گرفتن دولت عراق متوقف می‌کند و از مردم غزه به‌روش‌های دیگر حمایت خواهد کرد.

پیش از این هم پاتریک رایدر، سخنگوی پنتاگون، در واکنش به بیانیه کتائب حزب‌الله عراق درباره تعلیق عملیاتش علیه نیروهای امریکایی در منطقه گفته بود: «صدای عمل بلندتر از صدای حرف است».

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv