در پی حمله نظامیان اسراییل به کرانه باختری، دست‌‌کم ده فلسطینی شهید ۱۰۲ فلسطینی دیگر زخمی شده‌‌اند. درهمین‌حال، خالد البطش عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی فلسطین هشدار داده که رژیم اسراییلی تاوان جنایت‌هایش علیه مردم فلسطین را دیر یا زود خواهد پرداخت. ازسوی دیگر، وزیر امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین از درخواست برای برگزاری نشست […]

در پی حمله نظامیان اسراییل به کرانه باختری، دست‌‌کم ده فلسطینی شهید ۱۰۲ فلسطینی دیگر زخمی شده‌‌اند.

درهمین‌حال، خالد البطش عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی فلسطین هشدار داده که رژیم اسراییلی تاوان جنایت‌هایش علیه مردم فلسطین را دیر یا زود خواهد پرداخت. ازسوی دیگر، وزیر امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین از درخواست برای برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت درپی یورش نظامیان رژیم اسراییل به نابلس و شهادت و زخمی شدن ده‌ها فلسطینی، خبر داده‌است.

حمله روز 〈چهارشنبه، ۳ حوت〉 نظامیان اسراییلی به نابلس واقع در کرانه باختری که به شهادت ۱۱ فلسطینی و زخمی شدن ده‌‌ها تن دیگر منجر شد. رسانه‌‌های بین‌المللی گزارش داده‌اند که وضعیت شش تن از زخمیان وخیم است. این حمله یکی از خونین‌‌ترین نبردهای یک‌سال گذشته در کرانه باختری و شرق بیت‌المقدس بوده‌است. به گفته مقام‌‌های فلسطینی، یک مرد ۷۲ ساله نیز در میان کشته‌‌گان است. این حمله با واکنش‌های به همراه شده‌است. کشورهای اردن، مصر، عربستان، قطر، کویت، عمان، امارات، ترکیه و الجزایر جنایت نظامیان رژیم اسراییلی علیه فلسطینی‌ها در نابلس را محکوم کردند.

در همین‌حال، خالد البطش عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی فلسطین، با محکوم کردن این حمله می‌گوید که رژیم اسراییل تاوان جنایت‌هایش علیه مردم فلسطین را دیر یا زود خواهد پرداخت: ″جنایت ناجوانمردانه رژیم اسراییل در نابلس، تلاشی شکست خورده برای توقف فعالیت هسته های مقاومت و گسترش آنها در کرانه باختری بود. شهادت محمد الجنیدی فرمانده گردان جنین و دیگر شهیدان هرگز روند مبارزه را متوقف نخواهد کرد″.

ازسویی دیگر ریاض‌المالکی وزیر امور خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین از درخواست برای برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت سازمان ملل به هدف محکومیت جنایت‌های رژیم اسراییلی علیه فلسطینی‌‌ها و تازه‌‌ترین آن‌ها جنایت نابلس خبر داده‌است: ″تشکیلات خودگردان نشست اضطراری شورای اتحادیه عرب در سطح نمایندگان و نیز نشست سازمان همکاری اسلامی با هدف محکومیت فردی و دسته جمعی جنایت های اسراییلی‌ها را خواستار شده است″.

این در حالی‌است که نظامیان اسراییلی در ماه گذشته نیز حمله‌‌های مشابهی را انجام داده‌اند که منجر به‌شهادت تعدادی از فلسطینی‌ها شده‌است. با این حال، ارتش اسراییل در شرح این درگیری مدعی شده که برای بازداشت سه شبه ‌نظامی مظنون به تیراندازی در کرانه باختری که در این منطقه مخفی شده بودند، عملیات را انجام داده‌است. به گفته ارتش رژیم اسراییل، نیروهای نظامی این کشور یک ساختمان را محاصره کرده و از افراد داخل ساختمان خواسته بودند که تسلیم شوند؛ اما در مقابل آن‌‌ها تیراندازی کردند و در نهایت هر سه مظنون در این درگیری کشته شدند.