وزارت داخله پاکستان از ورود هیأت بازرسان چینی به این کشور به‌منظور پیوستن به تحقیقات مشترک درباره مرگ اتباع چینی در پاکستان در حمله انتحاری خبر داد. محسن نقوی، وزیر داخله پاکستان در بدو ورود بازرسان چینی به سفارت پکن در اسلام‌آباد، گزارشی از تحقیقاتی که تاکنون درباره این حمله انتحاری انجام شده است را […]

وزارت داخله پاکستان از ورود هیأت بازرسان چینی به این کشور به‌منظور پیوستن به تحقیقات مشترک درباره مرگ اتباع چینی در پاکستان در حمله انتحاری خبر داد.

محسن نقوی، وزیر داخله پاکستان در بدو ورود بازرسان چینی به سفارت پکن در اسلام‌آباد، گزارشی از تحقیقاتی که تاکنون درباره این حمله انتحاری انجام شده است را در اختیار آن ها قرار داد.

در پی کشته شدن ۶ نفر از جمله ۵ شهروند چینی در حمله انتحاری سه‌شنبه هفته گذشته به موتری حامل مهندسان چینی که در حال کار روی پروژه احداث یک سد در شمال غرب پاکستان هستند، سفارت پکن در اسلام‌آباد از شهروندان خود خواست تا تدابیر امنیتی را افزایش دهند.

این سومین حمله انتحاری ظرف یک هفته به منافع چین در این کشور واقع در جنوب آسیا محسوب می‌شود. دو حمله نخست به ترتیب به یک پایگاه هوایی نیروی دریایی پاکستان و بندری راهبردی در جنوب غربی ایالت بلوچستان صورت گرفت؛ بندری که چینی‌ها در آن در حال احداث پروژه‌های زیرساختی به ارزش میلیاردها دالر هستند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv