ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه با اشاره به این‌که آژانس اطلاعات نظامی اوکراین، از حضور اسیران جنگی اوکراینی در هواپیمای سقوط کرده به ‌دست کی‌‎یف مطلع بوده‌است، گفت که تمام ابعاد ماجرای سقوط این هواپیما به‌زودی مشخص خواهد شد. پوتین در گفت‌وگو با ریانووستی گفت که تمام موجودیت فعلی رژیم کی‌یف بر پایه ارتکاب روزانه جنایت […]

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه با اشاره به این‌که آژانس اطلاعات نظامی اوکراین، از حضور اسیران جنگی اوکراینی در هواپیمای سقوط کرده به ‌دست کی‌‎یف مطلع بوده‌است، گفت که تمام ابعاد ماجرای سقوط این هواپیما به‌زودی مشخص خواهد شد.

پوتین در گفت‌وگو با ریانووستی گفت که تمام موجودیت فعلی رژیم کی‌یف بر پایه ارتکاب روزانه جنایت از جمله جنایت علیه شهروندان خودش بنیان نهاده شده‌است.

وی گفت: «آژانس اطلاعات نظامی اوکراین می‌دانست که ما در حال انتقال ۶۵ پرسنل نظامی هستیم و به‌رغم آگاهی از این موضوع، هواپیما را هدف قرار دادند». پوتین گفته‌است که بقایای هواپیما در محل سانحه حاکی از آن است که یک موشک امریکایی یا فرانسوی شلیک‌شده از پدافند هوایی اوکراین باعث سرنگونی هواپیما شده‌است و جزئیات نحوه سقوط نیز طی چند روز آینده روشن خواهد شد.

وی افزود: «نتایج تحقیقات درباره پرونده سقوط ایلیوشین۷۶ منتشر خواهد شد تا مردم اوکراین بدانند که چه بر سر سربازان‌شان آمده‌است».

هواپیمای ترابری نظامی ایلیوشین ۷۶ روسیه بامداد چهارشنبه هفته گذشته بر فراز منطقه بلگورود روسیه سرنگون شد و تمام ۶۵ سرنشین که همگی اسیران اوکراینی بودند به علاوه ۶ خدمه و ۳ سرباز روس حاضر در آن کشته شدند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv