خبرگزاری تاس به‌نقل از بیانیه این سفارت، گزارش داده که امریکا بمب‌های خوشه‌ای و سامانه‌های دفاعی را شامل بسته کمکی نظامی به اوکراین کرده‌است. جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز گذشته از بسته کمک نظامی جدید ۳۲۵ میلیون دالری به اوکراین که شامل سیستم‌های ضد هوایی و دیگر تسلیحات می‌شود، خبر داد. همزمان […]

خبرگزاری تاس به‌نقل از بیانیه این سفارت، گزارش داده که امریکا بمب‌های خوشه‌ای و سامانه‌های دفاعی را شامل بسته کمکی نظامی به اوکراین کرده‌است.

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی کاخ سفید، روز گذشته از بسته کمک نظامی جدید ۳۲۵ میلیون دالری به اوکراین که شامل سیستم‌های ضد هوایی و دیگر تسلیحات می‌شود، خبر داد. همزمان با اعلام بسته جدید کمک امریکا به اوکراین، سفارت روسیه در واشنگتن نسبت به آنچه سپردن خطرناک‌ترین تسلیحات به اوکراین خوانده، ابراز نگرانی کرده‌است.

در همین‌حال، ولادیمیر زلنسکی، رییس‌جمهور اوکراین سخنرانی در پارلمان کانادا از این کشور خواستار ارسال تسلیحات به اوکراین شد. ولادیمیر زیلنسکی همچنان از این کشور خواست که تسلیحات مدرن به اوکراین ار سال کند:حمایت کانادا از اوکراین با تسلیحات و تجهیزات به ما این امکان را داده است که جان هزاران نفر را نجات دهم. کانادا در تحریم روسیه، الگویی برای سایر کشورهای جهان بوده است″.

از سوی‌هم، جستن ترودو، نخست‌وزیر کانادا گفته که بسته جدید کمک نظامی به اوکراین را آماده کرده‌است که بخشی از آن ۵۰ خودروی زرهی طی سه سال آینده منتقل خواهد شد: ″من به صراحت می‌گویم که دولت ما تا زمانی که لازم باشد از اوکراین حمایت خواهد کرد. ما تعهد بلندمدت و چند ساله‌ای داریم که حمایت قابل پیش‌بینی و پایداری را برای اوکراین فراهم می‌کند. بسته کمکی شامل ۵۰ خودروی زرهی به ارزش حدود ۶۵۰ میلیون دالر خواهد بود. ما همچنین ۳۵ پهپاد مجهز به دوربین‌های با کیفیت بالا و پشتی‌بانی فنی و تجهیزات سبک و مهمات را به اوکراین ارسال خواهیم کرد″.

این در حالی‌است که اوکراین روز جمعه گفت که مقر نیروهای بحری روسیه در شبه جزیره کریمیه را مورد حملات میزایلی قرار داده‌است. ارتش اوکراین در شبکه تلگرام اعلام کرد: نیروهای دفاعی اوکراین حمله موفقیت‌آمیزی را به مقر نیروهای بحری روسیه در بحیره سیاه در سواستوپول موقتاً اشغال شده انجام دادند. این حمله یکروز پس از آن صورت گرفت که روسیه شهرهای سراسر اوکراین را با حملات میزایلی و توپخانه‌ای مورد حمله قرار داد و کم‌‍‌ازکم پنج تن را کشت.

 

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv