در پی وقوع تیراندازی در متروی نیویورک، دست‌کم یک نفر کشته و ۵ تن دیگر نیز زخمی شدند. مایکل کمپر، از مقام‌های پلیس نیویورک با تأیید این تیراندازی و مرگ یک نفر اعلام کرد که ظاهراً این حادثه یک تیراندازی تصادفی بوده و ما معتقدیم که این تیراندازی در پی نزاع میان دو گروه در […]

در پی وقوع تیراندازی در متروی نیویورک، دست‌کم یک نفر کشته و ۵ تن دیگر نیز زخمی شدند. مایکل کمپر، از مقام‌های پلیس نیویورک با تأیید این تیراندازی و مرگ یک نفر اعلام کرد که ظاهراً این حادثه یک تیراندازی تصادفی بوده و ما معتقدیم که این تیراندازی در پی نزاع میان دو گروه در مترو رخ داده‌است.

وبسایت«آرشیو خشونت با اسلحه» اعلام کرد در سال ۲۰۲۳ تاکنون بیش از ۴۲ هزار نفر در امریکا بر اثر خشونت‌ها و درگیری‌های مسلحانه و استفاده از اسلحه کشته شده‌اند.

براساس گزارش وب‌سایت آرشیو خشونت با اسلحه که دیروز (دو‌شنبه، ۲۳ دلو) منتشر شده، بیشتر این مرگ‌ها یعنی ۲۳ هزار و ۷۶۰ نفر در نتیجه خودکشی با اسلحه رخ داده‌است و ۱۸ هزار و ۵۰۷ نفر نیز بر اثر تیراندازی‌های غیرعمد، قتل و دفاع از خود کشته شده‌اند.

آمارهای این گزارش همچنین نشان می‌دهد که در سال جاری میلادی ۶۵۰ تیراندازی جمعی، ۴۰ قتل دسته‌جمعی، ۱۱۶۱ مورد استفاده از اسلحه هنگام دفاع از خود و ۱۵۴۳ تیراندازی غیرعمدی در ایالت‌های مختلف آمریکا رخ داده‌است.

در این تیراندازی‌ها بیش از ۱۶۰۰ کودک و نوجوان بین سن‌های ۰ تا ۱۷ سال در خشونت‌ها و درگیری‌های مسلحانه کشته شدند و ۴۴۴۴ کودک دیگر نیز مجروح شدند.

Join us on Social Media
Noor TV on Facebook: https://www.facebook.com/Noortelevision
Noor TV on Instagram: https://www.instagram.com/noortv.af
Noor TV on Threads: https://www.threads.net/@noortv.af
Noor TV on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV_af
NOOR TV News on Youtube: https://www.youtube.com/@NoorTV.af_NEWS
Noor TV on Twitter: https://twitter.com/noortv_af
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.tv
Noor TV on Aparat: https://www.aparat.com/noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.af
Noor TV Website: http://www.noortv.tv