در حالی که کییف و متحدان غربی آن آلمان، فرانسه و ایتالیا را به تاخیر در پشتی‌بانی از اوکراین برای مبارزه با نیروهای روسیه انتقاد کرده‌اند، قرار است اولاف شولتس نخست‌وزیر آلمان روز 〈پنج‌شنبه، ۲۶〉 به کییف برود. پیش از سفر شولتس ولادیمیر زلنسکی رییس‌جمهوری اوکراین بار دیگر خواستار پشتی‌بانی آلمان از کشورش در مقابل […]

در حالی که کییف و متحدان غربی آن آلمان، فرانسه و ایتالیا را به تاخیر در پشتی‌بانی از اوکراین برای مبارزه با نیروهای روسیه انتقاد کرده‌اند، قرار است اولاف شولتس نخست‌وزیر آلمان روز 〈پنج‌شنبه، ۲۶〉 به کییف برود.

پیش از سفر شولتس ولادیمیر زلنسکی رییس‌جمهوری اوکراین بار دیگر خواستار پشتی‌بانی آلمان از کشورش در مقابل مسکو شده است: ″ما به تضمین شولتس نخست‌وزیر آلمان برای حمایت از اوکراین نیاز داریم. او و دولت‌ش باید تصمیم بگیرند که بین اوکراین و روابط با روسیه معامله‌‌ای انجام ندهند″.

در واکنش به خواست اوکراین از کشورهای دیگر مبنی بر پشتی‌بانی کییف در مقابل مسکو، کرملین اما ادعا کرده که هدف اصلی روسیه از عملیات نظامی در اوکراین تنها حفاظت از جمهوری‌‌های مردمی دونتسک و لوهانسک است: ″به طور کلی، حفاظت از جمهوری‌های مردمی دونتسک و لوهانسک هدف اصلی عملیات ویژه نظامی است″. در همین حال، رییس‌جمهوری مکزیک نیز با انتقاد از سیاست ناتو در اوکراین گفته است که راه جلوگیری از جنگ در اوکراین وجود داشت؛ اما ناتو سیاست غیر اخلاقی را به پیش گرفته است: ″سیاست کنونی کشورهای متحد مانند این است که بگوییم ما به شما سلاح می‌‌دهیم و شما جسد تحویل دهید. این سیاست غیر اخلاقی است. خیلی آسان است که بگوییم ما این مقدار کمک مالی به شما می ‌دهیم. آیا نمی‌‌شد از جنگ اوکراین جلوگیری کرد؟ البته امکان جلوگیری از این جنگ وجود داشت″.

این در حالی‌است که مکزیک در سازمان ملل متحد به محکومیت حمله روسیه به اوکراین رای داده است؛ اما از اعمال تحریم‌ها علیه مسکو خودداری کرده است. رییس‌جمهور مکزیک ماه گذشته اعلام کرده بود که این کشور برنامه‌ای برای تحریم روسیه به‌دلیل تهاجم آن به اوکراین ندارد.